جدیدترین مدل داکت اسپلیت اینورتر بوش با ضمانت نامه هوای پاک ایران ( داکت اسپلیت بوش )

انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ و شرایط جوی

نوشته شده در 28 فروردین, 1398 / توسط مدیریت بوش ایران

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و مساحت خانه و محیط شما با توجه به معیار و فاکتور های خاصی انجام میگیرد . کولر گازی بوش ظرفیت های مختلفی دارد و شما می توانید برای هر مقدار مساحت و محیط از ان استفاده نمایید .

کولر گازی بوش از ظرفیت پایین ۹۰۰۰ دیواری تا ۳۶۰۰۰ و در نوع ایستاده ها ظرفیت ۳۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ را موجود دارد . تعیین ظرفیت کولر گازی بر اساس مساحت و شرایط جوی و نوع استفاده از آن تعیین میگردد . در ادامه این مقاله به موارد تاثیر گذار بر ظرفیت کولرگازی را توضیح خواهم داد .

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس ظرفیت از فرمول خاصی برخوردار می باشد . موارد زیادی بر تعیین دقیق ظرفیت کولرگازی تاثیر دارد که در اولین مورد یعنی متراژ ما این موارد را در نظر نمیگیریم و در ادامه مقاله به آنها اشاره میکنیم .

کولر گازی بوش ۹۰۰۰ ================= ۱۵ متر

کولر گازی بوش ۱۲۰۰۰ ================ ۲۵ متر

کولر گازی بوش ۱۸۰۰۰ ================ ۴۰ متر

کولر گازی بوش ۲۴۰۰۰ ================ ۶۵ متر

کولر گازی بوش ۳۰۰۰۰ ================ ۸۵ متر

کولر گازی بوش ۳۶۰۰۰ ================ ۱۱۰ متر

تعیین ظرفیت کولر گازی بر اساس شرایط جوی و آب و هوا

شرایط جوی در تعیین ظرفیت کولر گازی بسیار تاثیر گذار می باشد . برای مثال شما باید برای مناطق گرم و خشک و حاره از از نوع کمپروسور T3 استفاده نمایید . این نوع کمپروسور ها تروپیکال می باشد و قدرت بیشتری در ایجاد سرمایش و در عین حال توان تحمل درجه حرارت بیشتری را در محیط دارند .

این مساله خیلی مهم می باشد که شما حتما یک کولرگازی مناسب برای شرایط آب و هوای خود خریداری نمایید . کول گازی بوش از نوع T3 می باشد و شما می توانید از آن در انواع شرایط آب و هوایی گرم و خشک و حاره ای و شرجی استفاده نمایید .

یکی دیگر از شرایط تاثیر گذار جوی بر تعیین ظرفیت کولر گازی میزان گرمایش محیط شما می باشد . شما باید در نظر بگیرید که انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ برای درجه حرارت نرمال تعیین شده است یعنی حدود بین ۳۰ تا ۴۵ درجه . اگر دمای محیط و شهر شما بالای ۴۵ درجه می رود شما باید ظرفیت کولرگازی خود را بالاتر انتخاب و خریداری نمایید .

برای مثال در استان خوزستان به دلیل شرایط جوی بسیار گرم و خشک ، شما باید برای یک محیط ۶۰ متری از ظرفیت ۳۰۰۰۰ استفاده نمایید این در حالی است که در تهران متراژ ۶۰ متر را ۲۴۰۰۰ نیز جوابگو خواهد بود .

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس شرایط خاص

ممکن است شما برای نصب کولرگازی شرایط خاصی داشته باشد که مستلزم بررسی و تغییر در تعیین ظرفیت کولرگازی که می خواهید خریداری نمایید گردد . برای مثال اگر شما کولر گازی را در یک خانه نصب نمایید که در طبقه آخر یک ساختمان ۴ طبقه در تهران قرار دارد و در تمام روز آفتاب به داخل منزل می تابد ، شما باید ظرفیت کولر گازی خود را بالاتر از مقدار تعیین شده در بخش انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ انتخاب نمایید . زیرا آفتاب باعث گرم شدن منزل شده و طبقه آخر هر ساختمان گرمایش بیشتری را نسبت به سایر طبقات به خود جذب می کند و گرم تر می باشد .

اگر شما می خواهید یک کولرگازی برای یک مغازه در خیابان خریداری نمایید که در طول روز به تعداد دفعات زیاد در آن باز و بسته می شود یا این که اصلا در ان بسته نمی شود ، باید از ظرفیت بالاتری نسبت به تعیین ظرفیت متراژ استفاده نمایید تا کولر گازی جوابگوی محیط شما باید و توانیی خنک سازی محیط را داشته باشد .

در نهایت این را در نظر داشته باشد که برای تعیین ظرفیت کولر گازی بهتر است با کارشناسان شرکت هوای پاک تماس حاصل نمایید و شرایط جوی و متراژ خود را اعلام کرده تا ظرفیت دقیق به شما اعلام گردد و شما ظرفیت و نوع کولرگازی صحیحی را خریداری نمایید .

۰۲۱-۹۵۱۱۸۳۸۰

دفتر مرکزی فروش ، پشتیبانی و خدمات پس از فورش هوای پاک ایران

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *