جدیدترین مدل داکت اسپلیت اینورتر بوش با ضمانت نامه هوای پاک ایران ( داکت اسپلیت بوش )

تاریخچه مدل های کولر گازی بوش

نوشته شده در 9 خرداد, 1398 / توسط مدیریت بوش ایران

تاریخچه مدل های کولر گازی بوش را در این مطلب به شما به صورت کامل معرفی و توضیح خواهیم داد . کمپانی بوش از سال ۲۰۰۷ شروع به تولید سیستم های تهویه مطبوع نمود که در ابتدا با اسپلیت یا کولر گازی ۲ تکه این فرایند را آغاز نمود .

در همان ابتدا شرکت بوش مدل های فراوانی را از جمله مدل B1ZMIx725، B1ZMIx922 و غیره را تولید و به بازار عرضه نمود . پس از استقبال بینظیر از سیستم ها یتهویه مطبوع بوش در سراسر اورپا و جهان ، کمپانی بوش تصمیم بر این گفت که در زمینه سیستم های تهویه مطبوع فعالیت خود را گسترده تر و محصولات بهتری را تولید نماید .

در سال ۲۰۱۲ شرکت بوش یکی از اولین مدل های کم مصرف کولر گازی بوش را تحت عنوان مدل ۶۰۲ تولید طراحی و تولید نمود . در این مدل تقریبا ۴۰% در مصرف انرژی صرفه جویی و قدرت سرمایش به مقدار زیادی افزایش داده شده بود . اولین تغییر اساسی در این کولر گازی استفاده از مبرد گاز R410a به جای R22 بود که سرمایش بسیار بیشتری را تولید می کند و همین مساله هم باعث افزایش قدرت و سرمایش دستگاه و هم باعث کاهش مصرف انرژی شد زیرا محیط سریعتر خنک می شد .

این مدل از کولر گازی بوش تا سال ۲۰۱۶ تولید گردید که تغییرات زیادی در آن نیز ایجاد شد . یکی از بزرگترین عیب های مدل ۶۰۲ کولر گازی بوش عدم تثبیت دما در محیط بود . به زبان ساده زمانی که شما بر روی مدل ۶۰۲ مثلا دمای ۲۵ درجه را تنظیم میکردید ، با رسیدن دمای محیط به دمای مطلوب ۲۵ درجه کولر گازی به صورت کامل خاموش می شد و با گرم شدن مجدد محیط دستگاه کولر گازی دوباره شروع به کار می کرد و محیط را خنک می کرد که این پروسه باعث ایجاد تغییر دمای بسیار در محیط می شد .

کولر گازی بوش

اما در سال ۲۰۱۷ مهندسین شرکت بوش به فکر یک دستگاه و یک تکنولوژی و سیستم جدید افتادند که مصرف انرژی را چندین برابر کمتر می نمود و همچنین مشکل تثبیت دما در محیط را نیز حل می کرد . تکنلوژی دی سی اینورتر بوش در سال ۲۰۱۷ توسط متخصصین و مهندسین بخش سیستم های تهویه مطبوع شرکت بوش طراحی و برای اولین بار تولید گردید و بر روی یک دستگاه کولر گازی با مدل ۹۱۵ به بازار عرضه گردید .

در این مدل شرکت بوش توانسته بود ۶۵% مصرف انرژی را کاهش دهد و مشکل تثبیت دما را حل نماید . زمانی که شما بر روی اوپراتور دستگاه کولر گازی بوش ۹۱۵ برای مثال ۲۵ درجه را تنظیم می نمایید ، کولر گازی با تمام قدرت سعی بر کاهش دمای محیط شما می نماید و زمانی که دمای محیط شما به دمای مطلوب تنظیم شده نزدیک شد ، دور کمپروسور توسط کیت برد های تعبیه شده بر روی کندانسور کاهش پیدا کرده و دستگاه با دور بسیار پایین سرمایش تولید کرده و دمای محیط شما را ثابت نگه می دارد ، همچنین مصرف انرژی بسیار کمی در این حالت خواهد داشت .

این تکنولوژی دی سی اینورتر بوش در بازار جهانی و در ایران نیز بسیار خوب جواب داد و عرضه ان برای شرکت بوش افتخارات بسیاری را به همراه داشت . این مدل از کولر گازی بوش به عنوان کم مصرف ترین و برند شماره یک در اروپا شناخته شد و عرضه آن تا سال ۲۰۱۸ به طول انجامید .

در همین راستا در سال ۲۰۱۸ شرکت بوش باز هم یک مدل بالاتر تولید و باز هم تکنولوژی های دستگاه را ارتقا داده و یک مدل تحت عنوان مدل ۱۰۰ سری ۶ به بازار عرضه نمود که در این مدل ۷۳% از مصرف انرژی در کولر گازی کاهش داده شده بود و گرید مصرف انرژی +++A شد . این به معنی بالاترین میزان بهره وری انرژی در یک دستگاه می باشد که تمام انرژی مصرفی را برای شما به سرمایش تبدیل می کند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *